Rosną stowarzyszenia niezależnych sędziów i prokuratorów.

Rosną stowarzyszenia niezależnych sędziów i prokuratorów. Red. Mariusz Jałoszewski z portalu OkoPress pisze o stowarzyszeniu Lex Super Omnia i o stowarzyszeniu Iustitia.

„Lex Super Omnia będzie zajmować się nie tylko prokuraturą. Zamierza wypowiadać się w ważnych sprawach zmian ustrojowych, tak by zdanie śledczych przebijało się do opinii publicznej. Dlatego przedstawiciele stowarzyszenia będą 20 maja na Kongresie Prawników Polskich razem z sędziami, radcami prawnymi, czy adwokatami. To będzie ważne i duże wydarzenie. Prawnicy zapewne odniosą się do zmian ustrojowych wprowadzanych w Polsce przez PiS oraz do planów przejęcia kontroli nad sądami.”

Cały artykuł na portalu OkoPress – link tutaj.

Lex Super Omnia
Stowarzyszenie Prokuratorów "Lex Super Omnia" to polska organizacja, skupiająca niezależnych prokuratorów. Jej celem jest promowanie wartości niezależności prokuratury oraz utrzymanie standardów etycznych w służbie sprawiedliwości. W ostatnich latach stowarzyszenie aktywnie uczestniczyło w działaniach na rzecz niezależności prokuratury w Polsce, angażując się m.in. w inicjatywy wspierające akcję pomocy sędziom.