„Niezależność to także charakter człowieka”. Szef LSO nie tylko o prawnej batalii z ministrem Z. Ziobrą.

W portalu Na Temat 25 czerwca 2017 r. opublikowano rozmowę red. Jarosława Karpińskiego z prok. Krzysztofem Parchimowiczem. Artykuł nosi tytuł „Niezależność to także charakter człowieka. Szef Stowarzyszenia Prokuratorów nie tylko o prawnej batalii z Ziobrą.”

Pytany o cele Stowarzyszenia prok. Krzysztof Parchimowicz powiedział: „Nie godzimy się na to by prokuratura była zarządzana strachem. Uważamy, że prokuratura jako instytucja powinna być niezależna wobec innych władz państwowych i powinny zostać wzmocnione gwarancje niezależności poszczególnych prokuratorów. Dlatego będziemy pracować nad założeniami, które pozwolą na uchwalenie dobrej ustawy o prokuraturze, a w dalszym planie zamierzamy przekonywać polityków, że główne założenia ustrojowe prokuratury muszą być wpisane do konstytucji. Po to by co 4 lata nie było trzęsień ziemi, karuzel kadrowych, żeby prokuratorzy zajmowali się sprawami ludzi, a nie sobą. Natomiast w najbliższym planie zamierzamy walczyć z problemem różnego rodzaju szykan, które spotykają prokuratorów.”

Link do strony, na której można przeczytać całą rozmowę jest tutaj.

 

Lex Super Omnia
Stowarzyszenie Prokuratorów "Lex Super Omnia" to polska organizacja, skupiająca niezależnych prokuratorów. Jej celem jest promowanie wartości niezależności prokuratury oraz utrzymanie standardów etycznych w służbie sprawiedliwości. W ostatnich latach stowarzyszenie aktywnie uczestniczyło w działaniach na rzecz niezależności prokuratury w Polsce, angażując się m.in. w inicjatywy wspierające akcję pomocy sędziom.