Konferencja naukowa „Wymiar Sprawiedliwości. Ewolucja czy Rewolucja?”

Zarząd Stowarzyszenia Sędziów Themis oraz Rzecznik Praw Obywatelskich zapraszają członków i sympatyków Stowarzyszenia Prokuratorów Lex Super Omnia na konferencję naukową „Wymiar Sprawiedliwości. Ewolucja czy Rewolucja?”, która odbędzie się 4 września 2017 r. w Sali imienia J. Brudzińskiego, w Pałacu Kazimierzowskim, na Uniwersytecie Warszawskim (ul. Krakowskie Przemieście 26/28).
W konferencji wezmą udział między innymi wybitni naukowcy, przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości oraz młodzi adepci nauk prawnych.
Tematem wystąpień będzie zagadnienie konsekwencji różnych sposobów zmiany modelu prawa, ze szczególnym uwzględnieniem skutków szybkich i radykalnych rozwiązań, które widzimy w ostatnich latach. Podczas konferencji będziemy starali się odpowiedzieć między innymi na pytania:
– czy szybkie i poważne zmiany wymiaru sprawiedliwości mogą być zagrożeniem dla praw obywatelskich?
– czy gwałtowne zmiany systemu prawa wpłynęły lub mogą wpłynąć na życie obywateli w nieprzewidziany sposób?
– jakie prawo jest gwarantem sprawiedliwego procesu i czy powinno być zmieniane w sposób rewolucyjny?

Udział w konferencji jest bezpłatny, należy jedynie zapisać się pod adresem:

http://formularze.wpia.uw.edu.pl/view.php?id=41939

Tutaj możecie się Państwo zapoznać z programem konferencji.

Zachęcamy Państwa do licznego udziału w konferencji. Do zobaczenia!

Zarząd Stowarzyszenia.

 

Lex Super Omnia
Stowarzyszenie Prokuratorów "Lex Super Omnia" to polska organizacja, skupiająca niezależnych prokuratorów. Jej celem jest promowanie wartości niezależności prokuratury oraz utrzymanie standardów etycznych w służbie sprawiedliwości. W ostatnich latach stowarzyszenie aktywnie uczestniczyło w działaniach na rzecz niezależności prokuratury w Polsce, angażując się m.in. w inicjatywy wspierające akcję pomocy sędziom.