Przy kawie o prawie

Kafejki prawne powstają w największych miastach kraju. Stanowią forum nieskrępowanej wymiany poglądów na tematy, które są związane z kondycją szeroko rozumianego wymiaru sprawiedliwości. Mają być miejscem społecznego dialogu o prawie, instytucjach ochrony prawnej i o prawnikach. Ważną kompetencją uczestników spotkań jest umiejętność słuchania i wsłuchiwania się w argumenty rozmówców.
Warszawska kafejka rozpoczęła działalność styczniu 2018 roku z inicjatywy warszawskiego oddziału „IUSTITI”. W działalności krakowskiej kawiarenki, od momentu jej powstania, uczestniczą prokuratorzy z LSO. Również zgłosiliśmy gotowość udziału w warszawskich spotkaniach, które odbywają się raz w miesiącu w Kawiarni CH 25, przy ul. Chłodnej 25.
Zachęcamy członków naszego Stowarzyszenia oraz sympatyków do dyskusji przy kawie o problemach prokuratury i wymiaru sprawiedliwości. Nie obawiajmy się dialogu ze społeczeństwem. Wyjaśniajmy oczywiste nieporozumienia, poznajmy poglądy innych, pomyślmy jak wdrożyć w pracy słuszne uwagi.
Poniżej zamieszczamy informację o kolejnym, drugim spotkaniu w warszawskiej kafejce w dniu 21 lutego 2018 roku.

Do zobaczenia.

Lex Super Omnia
Stowarzyszenie Prokuratorów "Lex Super Omnia" to polska organizacja, skupiająca niezależnych prokuratorów. Jej celem jest promowanie wartości niezależności prokuratury oraz utrzymanie standardów etycznych w służbie sprawiedliwości. W ostatnich latach stowarzyszenie aktywnie uczestniczyło w działaniach na rzecz niezależności prokuratury w Polsce, angażując się m.in. w inicjatywy wspierające akcję pomocy sędziom.