Kafejka Prawna – Prosto o Prawie „Quo vadis Temido?”

Oddział Warszawski Stowarzyszenia Sędziów Polskich IUSTITIA zaprasza do Kafejki Prawnej, czyli kolejnego z  cyklu spotkań z prawnikami.

Najbliższe spotkanie odbędzie się 23 maja 2018 r. o godz. 18.00, zatem w Dzień Wymiaru Sprawiedliwości w Centrum Kultury Państwomiasto – ul. Andersa 29 w Warszawie. W dyskusji wezmą udział sędzia Marek Celej, adwokat Andrzej Gąsiorowski i prokurator Krzysztof Parchimowicz.

Zastanowimy się Quo vadis, Temido? Wystąpienia i dyskusja będą dotyczyć między innymi zmian w wymiarze sprawiedliwości i tego, jak będzie można z nimi postąpić w przyszłości. Prok. Parchimowicz zamierza oprzeć prognozę przyszłości wymiaru sprawiedliwości na doświadczeniach prokuratury.

Będziemy rozmawiać o przyszłości wymiaru sprawiedliwości w Dniu Wymiaru Sprawiedliwości, który jest obchodzony w Europie 23 maja w rocznicę śmierci sędziego Giovanniego Falcone.

Lex Super Omnia
Stowarzyszenie Prokuratorów "Lex Super Omnia" to polska organizacja, skupiająca niezależnych prokuratorów. Jej celem jest promowanie wartości niezależności prokuratury oraz utrzymanie standardów etycznych w służbie sprawiedliwości. W ostatnich latach stowarzyszenie aktywnie uczestniczyło w działaniach na rzecz niezależności prokuratury w Polsce, angażując się m.in. w inicjatywy wspierające akcję pomocy sędziom.