Jeszcze raz o Tygodniu Konstytucyjnym

Ponownie zachęcamy do zapoznania się z zamieszczoną na naszej stronie informacją na temat VI edycji Tygodnia Konstytucyjnego, która będzie miała miejsce w dniach od 19 do 25 listopada 2018 roku.

Informujemy, że zarząd LSO powiadomił wszystkich prokuratorów regionalnych o udziale członków naszego Stowarzyszenia w jesiennej edycji Tygodnia Konstytucyjnego. Zwróciliśmy się jednocześnie z prośbą o rozpropagowanie inicjatywy w naszym środowisku zawodowym.
Uważamy, że spotkania z młodzieżą mogą być okazją do korygowania stereotypowej i krzywdzącej opinii o naszej pracy.

Organizatorzy Tygodnia Konstytucyjnego – Stowarzyszenie im. Profesora Zbigniewa Hołdy – zapewnili nas, że na zgłoszenia prokuratorów oczekują niemal do rozpoczęcia zajęć, co nastąpi w dniu 19 listopada 2018 r. Przypominamy, że formularz zgłoszenia znajduje się na stronie internetowej organizatorów, czyli tutaj.
Prosimy Was: nie zwlekajcie ze zgłoszeniami, nakłaniajcie też Wasze koleżanki i kolegów, przesyłajcie informacje o odbytych zajęciach na adres lexsuperomnia@gmail.com.

O Konstytucji można mówić na różne sposoby. Ważne jest, by zabrzmiał także głos prawników z Lex Super Omnia.

 

 

Lex Super Omnia
Stowarzyszenie Prokuratorów "Lex Super Omnia" to polska organizacja, skupiająca niezależnych prokuratorów. Jej celem jest promowanie wartości niezależności prokuratury oraz utrzymanie standardów etycznych w służbie sprawiedliwości. W ostatnich latach stowarzyszenie aktywnie uczestniczyło w działaniach na rzecz niezależności prokuratury w Polsce, angażując się m.in. w inicjatywy wspierające akcję pomocy sędziom.