Dzień Edukacji Prawnej

Tradycyjnie 15 marca obchodzony był dzień Dzień Edukacji Prawnej, a jego obchody zorganizowało w całej Polsce Stowarzyszenie Sędziów IUSTITIA. Na zaproszenie warszawskiego oddziału IUSTITI prokuratorzy z Lex super omnia brali udział w dwóch wydarzeniach.

Prokuratorzy Wojciech Sadrakuła i Andrzej Piaseczny rozmawiali o prawie z młodzieżą szkolną w siedzibie wolskiego i żoliborskiego sądu, natomiast Małgorzata Szeroczyńska i Krzysztof Parchimowicz wystąpili w drugiej odsłonie prezentacji postępowania sądowego na motywach bajki o Czerwonym Kapturku.

Wilk został uniewinniony, ku zadowoleniu publiczności, która wyszła z przekonaniem, że należy odróżniać prawdę od bajki.

Lex Super Omnia
Stowarzyszenie Prokuratorów "Lex Super Omnia" to polska organizacja, skupiająca niezależnych prokuratorów. Jej celem jest promowanie wartości niezależności prokuratury oraz utrzymanie standardów etycznych w służbie sprawiedliwości. W ostatnich latach stowarzyszenie aktywnie uczestniczyło w działaniach na rzecz niezależności prokuratury w Polsce, angażując się m.in. w inicjatywy wspierające akcję pomocy sędziom.