Prawo warte Poznania

„Prawo warte Poznania” to cykl nieformalnych spotkań, których celem jest edukacja, podnoszenie świadomości prawnej obywateli, a także merytoryczna dyskusja na temat bieżących kwestii związanych z prawem.

22 sierpnia 2019 r. gościem spotkania w ramach cyklu „Prawo warte Poznania” będzie prokurator Krzysztof Parchimowicz, założyciel oraz Prezes Stowarzyszenia Prokuratorów „Lex super omnia”.

Spotkanie odbędzie się w Inkubatorze Kultury Pireus o godzinie 19:00.

Od kilku lat odczuwa konsekwencje tzw. dobrej zmiany na własnej skórze. W wyniku czystki kadrowej w prokuraturze prokurator Krzysztof Parchimowicz został zdegradowany z byłej Prokuratury Generalnej do prokuratury rejonowej (obecnie wysłany jest na delegację do RR Warszawa Żoliborz). Krzysztof Parchimowicz otwarcie oponuje wobec wprowadzanych obecnie zmian. W swoich wypowiedziach krytycznie odnosi się do wypowiedzi ministra Ziobry. Uważa, że w obecnych czasach dochodzi do upolitycznienia prokuratury i ma to negatywne konsekwencje dla obywateli.

Stowarzyszenie Prokuratorów „Lex super omnia” jest to założona w styczniu 2017 r., jedyna organizacja, zrzeszająca prokuratorów, walcząca o niezależność polskiej prokuratury.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
W trakcie spotkania publiczność może zadawać pytania.

Link do wydarzenia na Facebooku

Zapraszamy do Poznania!

https://www.facebook.com/events/402167470431124/?active_tab=about
Lex Super Omnia
Stowarzyszenie Prokuratorów "Lex Super Omnia" to polska organizacja, skupiająca niezależnych prokuratorów. Jej celem jest promowanie wartości niezależności prokuratury oraz utrzymanie standardów etycznych w służbie sprawiedliwości. W ostatnich latach stowarzyszenie aktywnie uczestniczyło w działaniach na rzecz niezależności prokuratury w Polsce, angażując się m.in. w inicjatywy wspierające akcję pomocy sędziom.