#Murem Za Igorem

Dzisiaj w całej Polsce o godz. 18.00 odbyły się zgromadzenia pod hasłem „150 obywateli w w 150 miastach”, będące protestem w obronie sędziego Igora Tulei . Stowarzyszenie Prokuratorów „Lex Super Omnia” wspierało to wydarzenie, zainicjowane przez Komitet Obrony Demokracji i Stowarzyszenie Sędziów „Iustitia”.

Celem protestu jest nasz sprzeciw wobec szykan stosowanych wobec niezależnych sędziów, odważnie sprzeciwiających się łamaniu praworządności i konstytucji.

Szykan przybierających postać represji karnej zmierzającej do pozbawienia ich możliwości orzekania i wydalenia z zawodu sędziego.

Represji, która wymierzana jest rękami naszych kolegów, którzy niejednokrotnie dla i awansów służbowych oraz nagród finansowych decydują się na bezwolną realizację zamierzeń polityków, chcących podporządkować wymiar sprawiedliwość swoim celom.

Bądźmy z Igorem także jutro o 9.00 przed Sądem Najwyższym.

Lex Super Omnia
Stowarzyszenie Prokuratorów "Lex Super Omnia" to polska organizacja, skupiająca niezależnych prokuratorów. Jej celem jest promowanie wartości niezależności prokuratury oraz utrzymanie standardów etycznych w służbie sprawiedliwości. W ostatnich latach stowarzyszenie aktywnie uczestniczyło w działaniach na rzecz niezależności prokuratury w Polsce, angażując się m.in. w inicjatywy wspierające akcję pomocy sędziom.