Pomoc dla uchodźców z Afganistanu

Stowarzyszenie Prokuratorów Lex Super Omnia przyłączyło się do prowadzonej przez sędziów zrzeszonych w Stowarzyszeniu Sędziów Iustitia akcji pomocy prawnikom ewakuowanym przez polskie władze z Afganistanu. W tej grupie składającej się przede wszystkim z kobiet, są głównie sędziowie, jest też dwoje prokuratorów. Osoby te zostały ewakuowane wraz z rodzinami, także z dziećmi w różnym wieku. Znajdują się oni obecnie w ośrodku, który zabezpiecza jedynie ich najbardziej podstawowe potrzeby. Niestety racje żywnościowe są niewielkie, a oprócz żywności potrzebne są im także środki higieny itp. 

Uważamy, że naszą powinnością jest okazanie solidarności z kobietami – prawniczkami, które zostały zmuszone do ucieczki ze swojej ojczyzny i porzucenia swojego dobytku i miejsc pracy. Dlatego utworzyliśmy specjalne subkonto w celu zbiórki pieniędzy na pomoc dla tych osób, w szczególności zakupienie dla nich bonów żywnościowych i artykułów pierwszej potrzeby.

Numer subkonta LSO: 61 1140 2004 0000 3602 8175 0797.

Zachęcamy do wpłat, z dopiskiem w tytule: darowizna na pomoc dla uchodźców afgańskich. Zbiórka trwa do końca października 2021 r.


Dziękujemy!

Lex Super Omnia
Stowarzyszenie Prokuratorów "Lex Super Omnia" to polska organizacja, skupiająca niezależnych prokuratorów. Jej celem jest promowanie wartości niezależności prokuratury oraz utrzymanie standardów etycznych w służbie sprawiedliwości. W ostatnich latach stowarzyszenie aktywnie uczestniczyło w działaniach na rzecz niezależności prokuratury w Polsce, angażując się m.in. w inicjatywy wspierające akcję pomocy sędziom.