Jedziemy do Katowic

„Znajdujemy się w historycznym momencie…”. Tak brzmią pierwsze słowa zaproszenia do udziału w Kongresie Prawników Polskich. Od początku zdawaliśmy sobie sprawę z wagi tego wydarzenia. Dwukrotnie przekładaliśmy datę naszego Walnego Zgromadzenia, by nie kolidowała z terminem planowanego Kongresu. Nie należymy jeszcze do Porozumienia, które organizuje Kongres i z tej przyczyny Stowarzyszenie nie mogło włączyć się w organizację obrad.
Jesteśmy jako prokuratorzy aktywnymi i wyjątkowymi uczestnikami wymiaru sprawiedliwości. Jako jedyni, będąc stroną postępowania, musimy zachować obiektywizm i nie możemy być stronniczy.
Na forum sal sądowych często spieramy się z innymi prawnikami. Wnosimy środki odwoławcze od rozstrzygnięć sądów. Spór o fakty i prawo, na tle konkretnych spraw, jest naturalnym elementem prawniczych profesji.
Nie możemy się jednak różnić w kwestiach fundamentalnych: troski o sposób i jakość stanowionego prawa, przestrzegania standardów konstytucyjnych i konwencyjnych, zachowania niezależności sądów oraz niezawisłości sędziów.
Apelujemy o liczny udział członków Stowarzyszenia Prokuratorów „Lex super omnia” w Kongresie. Jesteśmy polskimi prawnikami i powinniśmy tam być razem z innymi !
Tutaj jest link do strony, na której można dokonać indywidualnej rejestracji udziału w obradach. Zachęcamy do wskazywania w formularzu LSO, jako reprezentowanej „instytucji”.
Zaprezentujmy się na Kongresie jako grupa niezależnych prokuratorów.
Rezerwujcie czas na sobotę 20 maja 2017 roku. Jedziemy do Katowic, jedźcie z nami!

Zarząd Stowarzyszenia Prokuratorów „Lex super omnia”