Przy kawie o prawie

Kafejki prawne powstają w największych miastach kraju. Stanowią forum nieskrępowanej wymiany poglądów na tematy, które są związane z kondycją szeroko rozumianego wymiaru sprawiedliwości. Mają być miejscem społecznego dialogu o prawie, instytucjach ochrony prawnej i o prawnikach. Ważną kompetencją uczestników spotkań jest umiejętność słuchania i wsłuchiwania się w argumenty rozmówców.
Warszawska kafejka rozpoczęła działalność styczniu 2018 roku z inicjatywy warszawskiego oddziału „IUSTITI”. W działalności krakowskiej kawiarenki, od momentu jej powstania, uczestniczą prokuratorzy z LSO. Również zgłosiliśmy gotowość udziału w warszawskich spotkaniach, które odbywają się raz w miesiącu w Kawiarni CH 25, przy ul. Chłodnej 25.
Zachęcamy członków naszego Stowarzyszenia oraz sympatyków do dyskusji przy kawie o problemach prokuratury i wymiaru sprawiedliwości. Nie obawiajmy się dialogu ze społeczeństwem. Wyjaśniajmy oczywiste nieporozumienia, poznajmy poglądy innych, pomyślmy jak wdrożyć w pracy słuszne uwagi.
Poniżej zamieszczamy informację o kolejnym, drugim spotkaniu w warszawskiej kafejce w dniu 21 lutego 2018 roku.

Do zobaczenia.