Licytacja obrazu na rzecz Fundacji WOŚP zakończona!

30 stycznia 2019 roku zakończyła się aukcja charytatywna dzieł sztuki, prowadzona w ramach 27 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jednym z licytowanych przedmiotów był obraz pędzla Jacka Winkiela, członka Stowarzyszenia Prokuratorów Lex Super Omnia. Jacek Winkiel maluje obrazy od 1984 roku. Przekazany przez Niego obraz jest arcydziełem abstrakcyjnego malarstwa akrylowego i został namalowany w 2018 roku na płótnie o wymiarach 120 x 80 cm farbami akrylowymi, różnymi technikami. Według autora przedstawia formę trójwymiarowego wyjaśnienia czasoprzestrzeni i jej związków z otaczającym światem.

Licytacja przekazanego na aukcję obrazu była bardzo emocjonująca. W ciągu kilkunastu dni wiele osób kilkunastokrotnie przebijało cenę. Ostatnie, bo skuteczne przebicie nastąpiło niespełna na minutę przed zakończeniem licytacji. Obraz został sprzedany za kwotę 1425 zł. Nabywcy szczerze gratulujemy, bo obraz jest naprawdę piękny.
Jeszcze raz bardzo dziękujemy Jackowi Winkielowi za jego dar. Jest to potwierdzenie, że Stowarzyszenie Prokuratorów Lex Super Omnia zrzesza prokuratorów, którzy od wielu lat czynnie wspierają działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Lex Super Omnia
Stowarzyszenie Prokuratorów "Lex Super Omnia" to polska organizacja, skupiająca niezależnych prokuratorów. Jej celem jest promowanie wartości niezależności prokuratury oraz utrzymanie standardów etycznych w służbie sprawiedliwości. W ostatnich latach stowarzyszenie aktywnie uczestniczyło w działaniach na rzecz niezależności prokuratury w Polsce, angażując się m.in. w inicjatywy wspierające akcję pomocy sędziom.