Królowie życia w prokuraturze „dobrej zmiany” – Raport Stowarzyszenia Prokuratorów „Lex Super Omnia” za rok 2018

Po ponad roku od publikacji naszego pierwszego Raportu o „dobrej zmianie” w prokuraturze przedstawiamy opinii publicznej kolejny raport, który zatytułowaliśmy Królowie życia w prokuraturze „dobrej zmiany”.

Niniejszy raport przedstawia dane dotyczące realizacji ustawowych zadań prokuratury i skupia się na polityce kadrowej, stanowiącej fundament tzw. reformy prokuratury. Ujawnia szereg niepokojących zjawisk i prezentuje konformistyczne postawy części prokuratorów, najczęściej ludzi młodych, których postawy oceniamy najbardziej krytycznie.

Zaprezentowane w raporcie dane i ustalenia zostały uzyskane poprzez żądanie udzielenia przez kierowników jednostek prokuratury informacji publicznej, nadto pochodzą ze stron internetowych różnych instytucji, w tym Prokuratury Krajowej oraz z mediów.

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym Raportem Stowarzyszenia Prokuratorów „Lex Super Omnia” pt. Królowie życia w prokuraturze „dobrej zmiany” (PDF)

SPROSTOWANIEtutaj można przeczytać sprostowanie Raportu dotyczące Pana prokuratora Łukasza Kordylasa.

Lex Super Omnia
Stowarzyszenie Prokuratorów "Lex Super Omnia" to polska organizacja, skupiająca niezależnych prokuratorów. Jej celem jest promowanie wartości niezależności prokuratury oraz utrzymanie standardów etycznych w służbie sprawiedliwości. W ostatnich latach stowarzyszenie aktywnie uczestniczyło w działaniach na rzecz niezależności prokuratury w Polsce, angażując się m.in. w inicjatywy wspierające akcję pomocy sędziom.