Pomoc dla uchodźców z Afganistanu

Stowarzyszenie Prokuratorów Lex Super Omnia przyłączyło się do prowadzonej przez sędziów zrzeszonych w Stowarzyszeniu Sędziów Iustitia akcji pomocy prawnikom ewakuowanym przez polskie władze z Afganistanu. W tej grupie składającej się przede wszystkim z kobiet, są głównie sędziowie, jest też dwoje prokuratorów. Osoby te zostały ewakuowane wraz z rodzinami, także z dziećmi w różnym wieku. Znajdują się oni obecnie w ośrodku, który zabezpiecza jedynie ich najbardziej podstawowe potrzeby. Niestety racje żywnościowe są niewielkie, a oprócz żywności potrzebne są im także środki higieny itp. 

Uważamy, że naszą powinnością jest okazanie solidarności z kobietami – prawniczkami, które zostały zmuszone do ucieczki ze swojej ojczyzny i porzucenia swojego dobytku i miejsc pracy. Dlatego utworzyliśmy specjalne subkonto w celu zbiórki pieniędzy na pomoc dla tych osób, w szczególności zakupienie dla nich bonów żywnościowych i artykułów pierwszej potrzeby.

Numer subkonta LSO: 61 1140 2004 0000 3602 8175 0797.

Zachęcamy do wpłat, z dopiskiem w tytule: darowizna na pomoc dla uchodźców afgańskich. Zbiórka trwa do końca października 2021 r.


Dziękujemy!