OKIEM SĘDZIEGO – Money for nothing

Za zgodą autora publikujemy wpis z blogu OKIEM SĘDZIEGO

http://judge2017.blox.pl/html

Fajnie być znajomym ministra Ziobry. Fajnie być zdeklarowanym zwolennikiem dobrej zmiany. Fajnie być prokuratorem użytecznym i pożytecznym I fajnie mieć co miesiąc te 23.000 brutto (czyli lekko licząc ok. 18.000 zł na rękę) . Ale najfajniej jest dostawać takie pieniądze za nic, mając 46 lat i będąc zdrowym, zdolnym do pracy człowiekiem.

Panu prokuratorowi w stanie spoczynku Jarosławowi Hołdzie dedykuję jakże uniwersalne i ponadczasowe przesłanie Zbigniewa Herberta:

To wcale nie wymagało wielkiego charakteru
nasza odmowa niezgoda i upór
mieliśmy odrobinę koniecznej odwagi
lecz w gruncie rzeczy była to sprawa smaku
Tak smaku („Potęga smaku”)

To, że posłowie pod dyktando rządu uchwalają niemoralne i niemądre prawo (bo nie jest słuszne ani rozsądne aby człowiek taki jak prokurator Hołda nie pracował pobierając pieniądze pewnie takie jak premier) nie znaczy, że dla osobistych profitów trzeba z niego korzystać. Może kiedyś w porywie szaleństwa i głupoty ktoś uchwali, że raz w roku można użyć przemocy wobec małżonka, co nam za skórę zalazł. Będą pewnie tacy co skorzystają z okazji.

W razie problemów z właściwym zrozumieniem przesłania Poety Panu prokuratorowi i naśladowcom dedykuję coś bardziej nowoczesnego w formie:

„Now look at them yo-yo’s that’s the way you do it ’ (Teraz popatrz na tych cwaniaków, tak to się właśnie robi)

Zdaje się, że Mark Knopfler nie śpiewał o prokuratorach…, choć kto wie ?

Link do lektury: https://natemat.pl/255047,jaroslaw-holda-zaufany-sledczy-zbigniewa-ziobry-przeszedl-w-stan-spoczynku

Lex Super Omnia
Stowarzyszenie Prokuratorów "Lex Super Omnia" to polska organizacja, skupiająca niezależnych prokuratorów. Jej celem jest promowanie wartości niezależności prokuratury oraz utrzymanie standardów etycznych w służbie sprawiedliwości. W ostatnich latach stowarzyszenie aktywnie uczestniczyło w działaniach na rzecz niezależności prokuratury w Polsce, angażując się m.in. w inicjatywy wspierające akcję pomocy sędziom.