Rzecznicy dyscyplinarni na tropie kolejnych prokuratorów. Czy prokuratorzy pozwolą się uciszyć?

W ostatnich dniach media znowu podjęły temat postępowań dyscyplinarnych prowadzonych wobec prokuratorów w związku z ich publicznymi wypowiedziami. Postępowania te są niestety próbą przeniesienia debaty o prokuraturze na salę rozpraw sądu dyscyplinarnego.

Zachęcamy do przeczytania artykułu red. Mariusza Jałoszewskiego „Ziobro się nie podoba? Będą dyscyplinarki. Prokuratura ucisza niepokornych prokuratorów” opublikowanego przez portal Oko Press 29 marca 2017 i artykułu red. Ewy Ivanowej „Rzecznicy dyscyplinarni na tropie znanych prokuratorów” opublikowanego przez portal Polska Mówi 30 marca 2017 r.

Tutaj link do artykułu red. M. Jałoszewskiego, a tutaj do artykułu red. E. Ivanowej.

 

Lex Super Omnia
Stowarzyszenie Prokuratorów "Lex Super Omnia" to polska organizacja, skupiająca niezależnych prokuratorów. Jej celem jest promowanie wartości niezależności prokuratury oraz utrzymanie standardów etycznych w służbie sprawiedliwości. W ostatnich latach stowarzyszenie aktywnie uczestniczyło w działaniach na rzecz niezależności prokuratury w Polsce, angażując się m.in. w inicjatywy wspierające akcję pomocy sędziom.