Chcemy, żeby prokuratura nie przynosiła wstydu – rozmowa z Krzysztofem Parchimowiczem

Na stronie internetowej dziennika Rzeczpospolita z 30 maja 2017 roku można przeczytać wywiad z prezesem naszego Stowarzyszenia, przeprowadzony przez red. Agatę Łukaszewicz.

Na pytanie o cel powołania Stowarzyszenia, prok. Krzysztof Parchimowicz powiedział: „Chodzi nam o to, by stworzyć ramy dla prokuratury, jaką chcielibyśmy widzieć w przyszłości. Będziemy zabiegać u polityków, by wpisać ustrój prokuratury do konstytucji. Wszystko po to, by żadna następna nowa władza nie mogła przeprowadzać w niej rewolucji.”

Dodał, że zgodnie z naszą wizją, nowa prokuratura powinna być całkowicie niezależna od władzy wykonawczej, z ludzką twarzą i taka, która nie przynosi wstydu.

Link do całego wywiadu tutaj.

Lex Super Omnia
Stowarzyszenie Prokuratorów "Lex Super Omnia" to polska organizacja, skupiająca niezależnych prokuratorów. Jej celem jest promowanie wartości niezależności prokuratury oraz utrzymanie standardów etycznych w służbie sprawiedliwości. W ostatnich latach stowarzyszenie aktywnie uczestniczyło w działaniach na rzecz niezależności prokuratury w Polsce, angażując się m.in. w inicjatywy wspierające akcję pomocy sędziom.