II edycja Tour de Konstytucja za nami

„70 miejscowości w 87 dni. Przejechaliśmy 12 tysięcy kilometrów, było 90 debat, blisko 250 prelegentów, rozdaliśmy około 14 tysięcy egzemplarzy konstytucji” – tak kończącą się w sobotę 27 sierpnia 2022 roku na siedemdziesiątym przystanku drugą edycję Tour de Konstytucja podsumował w „Faktach po Faktach” w TVN24 Robert Hojda, pomysłodawca i organizator tej akcji.

Stowarzyszenie Prokuratorów Lex Super Omnia było obecne na wielu przystankach tegorocznego Tour de Konstytucja, a nasi członkowie aktywnie brali udział w tym wydarzeniu. Byliśmy uczestnikami debat, rozmów, pogadanek i konkursów. Mówiliśmy o konstytucji, prawie, wartościach europejskich – bo z „Europą nam po drodze”, prokuraturze europejskiej i tym jak ważna jest niezależna prokuratura w demokratycznym państwie prawa.

Dziękujemy Wam za niesamowite spotkania!
Dziękujemy członkom Stowarzyszenia za aktywny udział w TdK.

Szczególnie dziękujemy prokuratorowi Arkadiuszowi Roćko za koordynację wydarzeń i nieocenioną pomoc w ich przeprowadzeniu.

Lex Super Omnia
Stowarzyszenie Prokuratorów "Lex Super Omnia" to polska organizacja, skupiająca niezależnych prokuratorów. Jej celem jest promowanie wartości niezależności prokuratury oraz utrzymanie standardów etycznych w służbie sprawiedliwości. W ostatnich latach stowarzyszenie aktywnie uczestniczyło w działaniach na rzecz niezależności prokuratury w Polsce, angażując się m.in. w inicjatywy wspierające akcję pomocy sędziom.