„Biała księga” reform wymiaru sprawiedliwości

8 marca 2018 r. premier Mateusz Morawiecki spotkał się w Brukseli z szefem Komisji Europejskiej Jeanem-Claude’em Junckerem oraz jego I zastępcą Fransem Timmermansem i przekazał im „białą księgę”, czyli liczący blisko sto stron dokument polskiego rządu dotyczący przeprowadzonych zmian w wymiarze sprawiedliwości.

Załączamy linki do ciekawych materiałów dotyczących „białej księgi”, zamieszczonych na stronie Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”:

http://iustitia.pl/informacje/2153-biala-ksiega-manipulacje

http://iustitia.pl/informacje/2152-biala-ksiega-manipulacje-premiera

http://iustitia.pl/informacje/2163-biala-ksiega-manipulacje-odcinek-2

Stowarzyszenie Sędziów Polskich „Iustitia” opracowało ponadto bardzo szczegółową odpowiedź na „białą księgę”:

http://iustitia.pl/informacje/2160-odpowiedz-na-kompedium-bialej-ksiegi-w-sprawie-reform-polskiego-wymiaru-sprawiedliwosci-przedstawione-przez-rzad-rzeczypospolitej-polskiej-dla-komisji-europejskiej

Na stronach Gazety Wyborczej zamieszczono opracowanie, w którym punkt po punkcie dziennikarze sprawdzają, gdzie rząd napisał prawdę, a gdzie się od niej oddala:

http://sonar.wyborcza.pl/sonar/7,156422,23116971,biala-ksiega-morawieckiego-gdzie-rzad-mowi-prawde-a-gdzie.html

Stanowisko Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego w sprawie przedstawionej 8 marca 2017 r. przez Premiera Mateusza Morawieckiego w Brukseli tzw. Białej Księgi w sprawie reform polskiego wymiaru sprawiedliwości:
http://www.sn.pl/aktualnosci/SitePages/Wydarzenia.aspx?ItemSID=367-292d9931-9fa5-4b04-8516-5c932ff6bdf2&ListName=Wydarzenia

 

 

 

 

Lex Super Omnia
Stowarzyszenie Prokuratorów "Lex Super Omnia" to polska organizacja, skupiająca niezależnych prokuratorów. Jej celem jest promowanie wartości niezależności prokuratury oraz utrzymanie standardów etycznych w służbie sprawiedliwości. W ostatnich latach stowarzyszenie aktywnie uczestniczyło w działaniach na rzecz niezależności prokuratury w Polsce, angażując się m.in. w inicjatywy wspierające akcję pomocy sędziom.