Zmiany w ustawie Prawo o prokuraturze

26 maja 2020 r. na portalu dziennika „Rzeczpospolita” opublikowano artykuł naszego kolegi prok. Jacka Bilewicza pt. Zmiany w ustawie Prawo o prokuraturze.

Artykuł dotyczy podjętych przez Ministerstwo Sprawiedliwości, pod pozorem walki z epidemią koronawirusa działań zmierzających do wprowadzenia zmian w ustawy Prawo o prokuraturze, których celem ma być wzmocnienie pozycji Prokuratora Krajowego, na okoliczność, jak się wydaje, zmiany większości parlamentarnej, która jako efekt reakcji łańcuchowej, mogłaby skutkować zmianą osoby sprawującej funkcję Ministra Sprawiedliwości – Prokuratora Generalnego.

Zachęcamy do lektury!

Lex Super Omnia
Stowarzyszenie Prokuratorów "Lex Super Omnia" to polska organizacja, skupiająca niezależnych prokuratorów. Jej celem jest promowanie wartości niezależności prokuratury oraz utrzymanie standardów etycznych w służbie sprawiedliwości. W ostatnich latach stowarzyszenie aktywnie uczestniczyło w działaniach na rzecz niezależności prokuratury w Polsce, angażując się m.in. w inicjatywy wspierające akcję pomocy sędziom.