Ściąganie cugli, czyli jak władza nęka nieposłusznych obywateli

W najnowszym numerze tygodnika Polityka (nr 30.2017 z 25.07.2017) znajdziemy artykuł red. Violetty Krasnowska pt. Ściąganie cugli, dotyczący wykorzystywania przez rządzących instytucji takich jak prokuratura i policja w rozgrywce z opozycją i „nieprawomyślnymi” obywatelami.

Przeczytamy o szantażu, który próbowano zastosować wobec red. Ewy Ivanovej w związku z opublikowanym przez nią w portalu Polska Mówi artykułem „Finansowe eldorado dla trzymających władzę w prokuraturze” oraz wobec prok. Krzysztofa Parchimowicza, którego komentarz został przytoczony w tym artykule.

Artykuł red. Violetty Krasnowskiej podaje ponadto dane statystyczne dotyczące obecnego funkcjonowania prokuratury oraz przykłady postępowań przygotowawczych prowadzonych w różnych jednostkach, a dotyczących obywateli krytycznych wobec władzy. Z treści artykułu wynika, że postępowania te nie przynoszą chluby prokuraturze.

Zachęcamy do zapoznania się z całym artykułem w najnowszym numerze Polityki, a tutaj jest link do fragmentu, opublikowanego na stronie internetowej tygodnika.