Prokurator Krzysztof Parchimowicz znów ma kłopoty.

W Gazecie Wyborczej z 22 stycznia 2019 r. red. Ewa Ivanova kolejny raz podjęła temat postępowań dyscyplinarnych prowadzonych wobec prezesa i członków naszego Stowarzyszenia. Tym razem prok. Krzysztof Parchimowicz musi tłumaczyć się przed rzecznikiem dyscyplinarnym z udziału w grudniowej konferencji o małym świadku koronnym, którą zorganizował Rzecznik Praw Obywatelskich. Wygłosił tam referat: „Świadek koronny a 'mały świadek koronny’ – podobieństwa, różnice, postulaty de lege ferenda”. Nie otrzymał wynagrodzenia, na dzień konferencji wziął urlop.

– Nie pozwolą mi pracować. Codziennie dostaję korespondencję dyscyplinarną w starych i nowych sprawach – skomentował swoją sytuację prok. Krzysztof Parchimowicz.

Prok. Małgorzata Ziółkowska-Siwczyk, warszawski rzecznik dyscyplinarny, prowadzi wobec prezesa Parchimowicza także postępowania dotyczące m.in. sprawy rzekomej bezczynności w jednym ze śledztw czy komentarzy wygłaszanych w mediach.

Prok. Andrzej Kaucz, były sekretarz Krajowej Rady Prokuratury, dziś w stanie spoczynku mapostępowanie dyscyplinarne z powodu krytyki degradacji prokuratorów z marca 2016 r. Dwa zarzuty dyscyplinarne postawiono warszawskiej prokurator Ewie Wrzosek – z powodu wypowiedzi w trakcie publicznego wysłuchania „ustaw sądowych” w gmachu Sejmu oraz za wystąpienie na wiecu przed Sądem Najwyższym w lipcu 2018 r. Wojciech Sadrakuła, prokurator Prokuratury Generalnej w stanie spoczynku, został ukarany upomnieniem przez Prokuratora Krajowego za udział w 2016 r. wraz przedstawicielami Komitetu Obrony Demokracji w posiedzeniu sejmowej komisji ustawodawczej, która zajmowała się projektem ustawy o Trybunale Konstytucyjnym.

Prok. Piotr Wójtowicz z Prokuratury Okręgowej w Legnicy ma dyscyplinarkę za udział w wiecu zorganizowanym przez KOD w obronie wolnych sądów. Zarzuty przedstawiono także innym warszawskim prokuratorom, członkom zarządu „Lex super omnia” Katarzynie Gembalczyk i Dariuszowi Kornelukowi. Chodzi o krytykę komunikatu szefa Prokuratury Regionalnej w Katowicach Tomasza Janeczka, który stygmatyzował sędzię prowadzącą proces ojca Ziobry.

Cały artykuł można przeczytać tutaj.