VII edycja Tygodnia Konstytucyjnego zakończona
Aż 453 szkół w całej Polsce wzięło w tym roku udział w Tygodniu Konstytucyjnym. W jego ramach prawnicy, sędziowie, prokuratorzy prowadzą pro bono lekcje i warsztaty o prawie. Zainteresowanie szkół akcją w tym roku jest rekordowe. Ale wydarzenie jest także bardzo ważne dla środowiska prawniczego: „Buduje poczucie solidarności i wspólnej odpowiedzialności”.
W tym roku do Tygodnia Konstytucyjnego zgłosiły się 453 szkoły. Lekcje poprowadziło w nich 748 prawników – sędziowie, prokuratorzy, radcowie prawni, adwokaci, notariusze, komornicy, prawnicy z organizacji pozarządowych i prawnicy naukowcy. Przeprowadzili lekcje dla 1055 klas. W sumie wzięło udział w nich 31 650 uczniów.
Tydzień nie skupia się jednak tylko na przybliżaniu uczniom Konstytucji. Prawnicy mówią też o prawie, mowie nienawiści, czy robią warsztaty, by dzieci zobaczyły jak w praktyce działa prawo i jak może wpływać na ich życie.
Tekst pochodzi z portalu OKO.Press
Pełna treść artykułu: OKO.Press: „Rekordowy Tydzień Konstytucyjny. Ponad 30 tys. uczniów wzięło udział w zajęciach o prawie i Konstytucji”
Stowarzyszenie Prokuratorów Lex Super Omnia otrzymało podziękowania od koordynatorek Tygodnia Konstytucyjnego – Marii Ejchart-Dubois i adw. Sylwii Gregorczyk-Abram ze Stowarzyszenia im. Prof. Zbigniewa Hołdy:
Szanowni Państwo,
tegoroczny Tydzień Konstytucyjny dobiegł końca. Z tej okazji chciałybyśmy Państwu bardzo serdecznie podziękować za zaangażowanie i czas spęczony z młodzieżą.
Siódma edycja była rekordowa! Udział wzięło ponad 450 szkół i 750 prawników z całej Polski. W zajęciach na temat Konstytucji, wolności słowa i mowy nienawiści uczestniczyło blisko 32 000 uczniów z dużych miast, miasteczek i miejscowości. Skala nie do opisania. A to wszystko dzięki Państwu!
Chciałybyśmy podziękować szkołom i placówkom edukacyjnym za otwartość oraz chęć udziału w akcji. Mamy nadzieję, że warsztaty przybliżyły uczniom jakże ważną tematykę konstytucyjną.
Tydzień Konstytucyjny nie odbyłby się bez prawników i Waszego zaangażowania. Gotowość do przeprowadzenia zajęć, którą Państwo przejawiacie, jest niesamowita. Dzięki praktycznemu podejściu do tematu sprawiliście, że prawo nie jest już tak obce i niezrozumiałe dla młodzieży – tej najmłodszej i tej wkraczającej niedługo w dorosłość.